topovat ověřit

Ciro - význam a původ jména

Co jméno znamená, odkud pochází a pro jakého psa je nejvhodnější

Oblíbenost jména:14x
Popularita: 42. místo
Svátek na WEBFORDOG:23.5.
Variety jména:Cirouš, Ciroušík
Význam jména:"starořeckého krále Kýra Velikého (Cyrus the Great), zakladatele perské říše v 6. století př. n. l."
Pohlaví:Klučičí
Typ jména:Dominantní, Velké plemeno, Italské, Španělské, Krátké, Starodávné, starobylé

Jméno Ciro má původ v italském nebo španělském jazyce a může být zkrácenou verzí jména Giro nebo variantou starších jmen jako Cyrus. Historie jména Ciro může být spojena s různými historickými postavami a kulturními odkazy.

Historicky bylo jméno Ciro spojováno s několika významnými postavami, včetně starořeckého krále Kýra Velikého (Cyrus the Great), zakladatele perské říše v 6. století př. n. l. V moderním světě může být jméno Ciro vnímáno jako silné a elegantní, což může být ideální pro psa s charakterem a vzhledem odpovídajícím těmto vlastnostem.

A pro jakého pejska je jméno Ciro podle nás vhodné?

Pokud jde o psí plemena, která by se mohla hodit k jménu Ciro, zvážíme plemena, která jsou ušlechtilá, silná a mají charakteristický vzhled. Zde jsou tři možná plemena:

  1. Velký švýcarský salašnický pes: Toto plemeno je velké, silné a majestátní. S krátkou hladkou srstí a silnou konstitucí by se mohlo hodit k jménu Ciro, které evokuje silné a ušlechtilé postavení.

  2. Anglický chrt (Greyhound): Anglický chrt, také známý jako levhartí pes, je elegantní a rychlý pes. Jeho krásný vzhled a graciózní postava by mohly odpovídat vnímání jména Ciro jako elegantního a silného.

  3. Španělský mastin: Španělský mastin je velký, silný pes, který byl původně chován pro ochranu stád. Svojí impozantní postavou a ušlechtilým vzhledem by mohl být skvělým zástupcem pro jméno Ciro.

Máte-li doma pejska s tímto jménem, pošlete nám jeho fotku na email podpora@webfordog.cz a my ho zde vystavíme. :-)