topovat ověřit

Lara - význam a původ jména

Co jméno znamená, odkud pochází a pro jakého psa je nejvhodnější

Oblíbenost jména:46x
Popularita: 32. místo
Svátek na WEBFORDOG:8.8.
Význam jména:"světlo" nebo "vítěz"
Pohlaví:Holčičí
Typ jména:Elegantní, Roztomilé, Řecké, Krátké

Jméno Lara je univerzální a může být vhodné pro různé druhy psů. Nicméně, většinou se toto jméno používá pro feny.

Jméno Lara má původ v řečtině a v latině a znamená "světlo" nebo "vítěz". Lara je také další varianta jména Laura, které znamená "vavřínový věnec".

Lara by mohla být vhodným jménem pro psa, který je rychlý, aktivní a plný života, protože jméno Lara evokuje pocit energie a světla. Toto jméno by také mohlo být vhodné pro psa, který má silnou a nezlomnou vůli, protože jméno znamená "vítěz".

Majitelé psů, kteří milují literaturu nebo hry, mohou také dát své fene jméno Lara po slavné hrdince z herní série Tomb Raider. Lara Croft je neohrožená a nezávislá archeoložka, která se vydává na nebezpečné expedice a odhaluje tajemství ztracených civilizací.

V konečném důsledku je výběr jména pro psa věcí osobního vkusu majitele a měl by odrážet osobnost a charakter psa.

A pro jakého pejska je jméno Lara podle nás vhodné?

Jméno Lara může být vhodné pro různá plemena psů, protože se jedná o univerzální jméno. Nicméně, kvůli jeho původu a významu by jméno Lara mohlo být vhodnější pro některá plemena psů.

Například, jméno Lara by mohlo být vhodné pro psa plemene Saluki, které pochází z Persie a bylo původně používáno pro lov zvěře. Saluki jsou velmi rychlí a mají silnou vůli, což by mohlo být propojeno s významem jména Lara, které znamená "vítěz".

Jméno Lara by také mohlo být vhodné pro psa plemene Whippet, které je také velmi rychlé a elegantní. Whippety jsou známé svou hbitostí a lze je vidět závodit na psích dostizích. Jméno Lara by tak mohlo být příhodné pro fenu Whippet, která je také aktivní a rychlá.

Dalším plemenem, pro které by jméno Lara mohlo být vhodné, je německý ovčák. Němečtí ovčáci jsou inteligentní a mají silnou vůli, což by mohlo být propojeno s významem jména Lara, které znamená "vítěz". Navíc, němečtí ovčáci jsou často používáni jako služební psi a jsou známí svou oddaností svému majiteli.

Celkově lze říci, že jméno Lara může být vhodné pro širokou škálu plemen psů, ale zvláště pro ty, kteří jsou rychlí, aktivní a mají silnou vůli.

Máte-li doma pejska s tímto jménem, pošlete nám jeho fotku na email podpora@webfordog.cz a my ho zde vystavíme :-).