topovat ověřit
  •  
  • vloženo: 15.02.2013
  • 142x

Legs-Smon

  • Chováme: Tibetský teriér
Náhled

Jak, proč a kdy naše stanice vznikla?

Naše stanice vznikla v roce 2001, ale první tibetský teriér nám dělal radost od roku 1996. Od té doby se věnuji tomuto krásnému plemeni intenzivně jako vystavovatel a od roku 2003, kdy se narodil náš první vrh, i jako chovatel. Po celou dobu se snažím získávat informace o plemeni, jeho povaze, aktivitách, které je možné s nimi podnikat. Hlavně jsem díky chovu navázala mnoho přátelství nejen u nás, ale i v zahraničí.

Proč jsme se rozhodli právě pro zvolená plemena?

Plemeno tibetský teriér jsem našla náhodou, ale učarovalo mi natolik, že postupně v naší rodině žilo a žije sedm tibeťáků, ktěří nám svojí skvělou povahou dělají život hezčí.

Jaký byl náš první pejsek? Jak jsme k němu přišli?

Můj první a zatím jediný pes Dany (Antao Smon-Lam) se k nám přistěhoval od chovatelky z nedalekého Mostu a měla jsem opravdu velké štestí na úžasného psa, který tu s námi byl 16,5 roku. Po mém rozhodnutí se pokusit o chov těchto úžasných psů jsem si importovala fenku z USA Utku (Dscho Utra U-ti), která se stala základem mého chovu. Momentálně máme doma již třetí generaci našich odchovů a rozhodně bychom neměnili. Více o našich současných i již nežijícich tibeťácích se můžete dočíst na našem webu.

Jaké máme zásady a cíle v chovu?

Důležité je pro mě zdraví našich odchovů a povaha typická pro tibetské teriéry.

Jakých akcí se s pejskem zúčastňujeme?

Učastníme se hlavně výstav doma i v zahraničí. Nicméně při plánování odchovů nejsou výstavní tituly vybraných krycích psů prioritou, ale hlavně zdraví a povaha a hlavně odchov typických zástupců plemene.

Jakých úspěchů jsme s pejsky dosáhli?

Všechny naše fenky dosáhly titulu mezinárodního šampiona krásy, ale i mnoha dalších šampionátů.

Jaký servis nabízíme novým majitelům? Jsme s nimi v kontaktu?

S většinou majitelů našich odchovů jsme v kontaktu, poskytujeme jim rady jak v běžném životě, tak i v případě, že se rozhodnou pro různé aktivity (výstavy, chov, sporty apod.)

Náhled
stanice založena: N\A
sídlo stanice:   Ústecký kraj / okr. Most / Litvínov
registrována u: FCI (ČMKU, SKJ)
chovná plemena: Tibetský teriér