topovat ověřit
  •  
  • vloženo: 15.10.2021
  • 41x

Rubínového draka

  • Chováme: Border kolie
Náhled

Jak, proč a kdy naše stanice vznikla?

Už od mala jsem tíhla k pejskům a jedním mým snem bylo podílet se na chovu. Moje chovatelská stanice vznikla pořízením a následným uchovněním fenky Jennifer z Lantíkova. Její název jsem vymýšlela roky, názvů jsem měla několik. Když došlo na to poslat přihlášku k jejímu vzniku zvolila jsem název jež mi je moc blízký a umístila ho na první místo společně s dalšími případnými názvy. Název "Rubínového draka" má pro mě hned několik významů stejně tak její logo, které vzniklo v roce 2020 je pro mě univerzální, jež představuje nejenom chovatelkou stanici, ale i moji tvorbu a spoustu jiného.

Proč jsme se rozhodli právě pro zvolená plemena?

Pro border kolii jsem se rozhodla z několika důvodu. Krom toho, že je to nádherné plemeno, díky jejímu ne moc velkému vzrůstu ji mohu, pokud to bude potřeba, přenést v ruce. Je velmi inteligentní a ochotná pracovat, což mi velice vyhovuje.

Jaký byl náš první pejsek? Jak jsme k němu přišli?

Pejskové v podobě vlčáků u prarodičů u nás byli vždy. Mým prvním pejskem byla jezevčice, kterou mi v dětství pořídili rodiče. Teprve ona mi ukázala první kroky do světa psů.

Jaké máme zásady a cíle v chovu?

Především zdravý jedinců, jež by standardem i povahou odpovídali standardu. Pokud možno být v kontaktu s majiteli odchovů, jež by mi poskytovali veškeré informace, zejména zdravý, případně úspěchy o svém svěřenci.

Jakých akcí se s pejskem zúčastňujeme?

Mé holky jsou především právoplatný členové rodiny, ale pokud si mám vybrat nějaký sport tak naší prioritou jsou agility, kterým se nejvíc věnujeme. Dále chodíme na tréninky pasení ovcí a sem tam na nějakou výstavu. Můžete nás však potkat na různých psích akcích, pochodů a nebo když si společně vyrazíme na dovolenou.

Jakých úspěchů jsme s pejsky dosáhli?

Mým největším úspěchem, úspěchem fenky Jennifer, je pes ,na kterého se můžu kdykoliv spolehnout. Vím, že pokud se něco stane podrží mě a já ji. Společně jsme se dostaly do A2, složily ZZO, NHAT na výstavách získala r. CAC, Krajského vítěze, Oblastního vítěze.

Jaký servis nabízíme novým majitelům? Jsme s nimi v kontaktu?

K mému chovatelskému servisů patří, že po narození vrhu pokud mi to okolnosti dovolí, pořizuji, každodenní fotografie jednotlivých štěňátek i celého vrhu, které pak postupně přidávám do veřejné galerie, kde si budoucí majitelé mohou prohlédnout jak se měnili a rostli. Stejně tak se je snažím každý den vážit a připravit je na vše co je v životě může potkat. Svým odchovům poskytuji rady, informace, kdykoliv se mě na něco zeptají nebo kdykoliv se dozvím něco, co by je mohlo zajímat. Pokud zrovna nevím nebo jsem se s tím ještě nesetkala zkouším si to dohledat. Se všemi majiteli odchovů i tatínků se snažím být v kontaktu a poskytuji jim informace, případně fotky sourozenců či potomků.

Náhled
stanice založena: 08.03.2017
sídlo stanice:   Středočeský kraj / okr. Praha - západ / Holubice
registrována u: FCI
chovná plemena: Border kolie