topovat ověřit
  •  
  • vloženo: 06.05.2022
  • 193x

Z Kamenické obory

  • Chováme: Rhodézský ridgeback
Náhled

Jak, proč a kdy naše stanice vznikla?

S pořízením ridgebacka s PP nám přišlo logické rozšířit chov těchto nádherných psů. Proto jsme v roce 2007 založili mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici. V současné době chováme fenky Rhodéského ridgebacka BaCairu a Simbu.

Proč jsme se rozhodli právě pro zvolená plemena?

Prvního ridgebacka jsem viděla v roce 1999 a od té doby jsem věděla, že to je ON! Jiné plemeno už mít nebudeme, jsme ridgebackáři navždy :-)! Kdo si ridgebacka pořídil, ví o čem je řeč.

Jaký byl náš první pejsek? Jak jsme k němu přišli?

Adra z Roudnicka, neboli Elsa byl náš první Rhodéský ridgeback. S pejsky už jsme předtím zkušenosti měli, ale toto plemeno nás naprosto očarovalo. Dnes už si nedokážeme představit, že bychom dali někdy přednost jinému plemenu. Z našeho prvního vrhu jsme si nechali holčičku Ambru. V druhém vrhu se Ambře narodilo deset krásných štěňátek, mezi kterými jsme si vybrali další fenečku Bacairu. Na jaře 2016 jsme se rozhodli náš chov rozšířit o novou krev a pořídili si čtvrtou psí holku Simbu. Čas se zastavit nedá a psí život je bohužel krátký a tak už máme jen duo holek - BaCairu a ChaSimbu.

Jaké máme zásady a cíle v chovu?

Naším cílem jsou hlavně zdravá štěňátka, ale velmi dbáme na výběr povah rodičů, aby naše štěňata byla vyrovnané povahy. Štěňata máme pro radost, takže od nás nelze čekat spousty vrhů každý rok. Od roku 2007 do 2022 jsme měli čtyři vrhy.

Jakých akcí se s pejskem zúčastňujeme?

Jezdíme na výstavy, ale stejně nejvíce dáváme přednost procházkám v přírodě a cestování s našimi psy.

Jakých úspěchů jsme s pejsky dosáhli?

Největším úspěchem jsou naše odchovy štěňat a hlavně spokojenost nových majitelů s čtyřnohým kamarádem od nás.

Jaký servis nabízíme novým majitelům? Jsme s nimi v kontaktu?

Chovatelský servis, kupní smlouva, očkování a čipování je samozřejmostí, výbavička pro štěňátko. S většinou nových majitelů jsme v kontaktu a s mnohými nás pojí i přátelství, které vzniklo díky společným psím zájmům.

Naše motto

Motto ani ne, ale spíše se vyjádřím vtipem od Pavla Kantorka: "Vždycky takhle chvíli diskutuje se svým psem, než si tu kachnu přinese sám."

Náhled
stanice založena: 09.05.2007
sídlo stanice:   Středočeský kraj / okr. Praha - východ / Kamenice
registrována u: FCI (ČMKU, SKJ)
chovná plemena: Rhodézský ridgeback