topovat ověřit
  •  
  • vloženo: 06.05.2022
  • 71x

Masters of the Universe

  • Chováme: Bobtail
Náhled

Jak, proč a kdy naše stanice vznikla?

Moje první CHS vznikla v době socializmu. Měla jsem svého prvního Maxipsa Fíka a slečnu Fíkovou.

Proč jsme se rozhodli právě pro zvolená plemena?

Jednou BOBTAIL, stále BOBTAIL. Pokud je správně vedený, je to ten nejúžasnější a nejinteligentnější psí partner. Milující děti, lidi, nekonfliktní k jiným zvířatům. Rozdávající nekonečné množství lásky. Miluji je. Jsou to moje další děti. Prostě Maxipes Fík.

Jaký byl náš první pejsek? Jak jsme k němu přišli?

Můj první skvělý parťák byl Cliff, kterého jsem si pořídila 29. května 1983 na inzerát z časopisu Pes přítel člověka. Narodil se 18. 3. 1983 a odešel za duhový most 27. 12. 1995

Jaké máme zásady a cíle v chovu?

Nejsem klasický chovatel, který má jeden vrh za druhým. Odchovala jsem dva vrhy krásných zdravých štěňat. Co je pro mne prioritou a koníčkem? Znám většinu evropských krevních linií. Sleduji dědičné vady, které se zametají pod koberec. Poradila jsem už mnoha přátelům při koupi štěněte i páření. V chovu je třeba znát tyto aspekty: ZDRAVÍ! DLOUHOVĚKOST! EXTERIER! CHARAKTER! Pojmem ZDRAVÍ se nerozumí jen, že se narodila zdravá štěňátka. Ale aby se také dožila vyššího věku než pěti let a netrávila život na lécích a veterinách. Považuji za nezbytné, aby otec a matka měli udělané DNA testy a další, byť "nepovinná" vyšetření. Přestože mám již 6 hrobečků mých chlupatých dětí, musím konstatovat, že prožily dlouhý a kvalitní plnohodnotný život.

Jakých akcí se s pejskem zúčastňujeme?

Mám ráda Mezinárodní výstavy s kvalitními a objektivními rozhodčími. Ráda vystavuji v zahraničí. Všichni moji psi procestovali dost zemí a spali se mnou v mnoha hotelích po Evropě. Jsou úžasně společenští.

Jakých úspěchů jsme s pejsky dosáhli?

Vždy titulů nejvyšších možných.

Jaký servis nabízíme novým majitelům? Jsme s nimi v kontaktu?

To je samozřejmostí. A to i s lidmi, kterým jsem pomohla najít štěně v zahraničí. Jsme jedna velká rodina. Jdu odlišnou důslednou cestou. Cestou zdraví a lásky. Na takové cestě máte vždy úžasnou rodinu blízkých přátel.

Naše motto

39 roků společného soužití v neskutečné lásce Staroanglických ovčáků.

Náhled
stanice založena: N\A
sídlo stanice:   Praha / okr. Praha / Praha 6
registrována u: FCI
chovná plemena: Bobtail