topovat ověřit
  •  
  • vloženo: 26.04.2023
  • 141x

Grand Amity

  • Chováme: Anglický setr, Jezevčík
Náhled

Jak, proč a kdy naše stanice vznikla?

Chovatelskou stanici jsem si založila v roce 2001, kdy se ke mě dostala fenka hladkosrstého jezevčíka od mého kamaráda, který na ní neměl čas. Fenku jsem uchovnila a odchovala na ní své první dva vrhy jezevčíků

Proč jsme se rozhodli právě pro zvolená plemena?

Jezevčík bylo takové naše rodinné plemeno. Měli ho už moji prarodiče. Já jsem se díky jezevčíkům dostala k myslivosti a po dvou psích klucích i k fence. Je to úžasné, pracovité a nezávislé plemeno. Po anglickém setrovi jseme toužila od dětství. Od momentu co dávali film "Bílý Bim černé ucho" jsem se do tohto plemene úplně zamilovala. Ale podmínky mi dovolily si toto plemeno pořídit až před pár lety. Nepřestává mě překvapovat svojí ovladatelností, dobrou cvičitelnosotí a milou povahou k lidem i psům.

Jaký byl náš první pejsek? Jak jsme k němu přišli?

Úplně první pes byl křířenec jezevčíka a přivezla jsem si ho z prázdnin od babičky, když mi bylo 8 let. Vyrůstal se mnou a byl mým parťákem až do mé dospělosti. Po jeho smrti jsem si už pořídila jezevčíka s průkazem původu, začala ho cvičit na zkoušky a pronikat do tajů lovecké kynologie.

Jaké máme zásady a cíle v chovu?

Zásadou je chovat na zdravých, povahově i exteriérově kvalitních jedincích s výbornými vrozenými vlastnostmi obou plemen.

Jakých akcí se s pejskem zúčastňujeme?

Účastníme se výstav a soutěží u nás i v zahraničí. S jezevčíky se například podařilo získat pracovní tituly třeba v Polsku, Maďarsku nebo na Slovensku, byli jsme soutěžit i ve Francii.

Jakých úspěchů jsme s pejsky dosáhli?

Dva psi a dvě fenky jsou mezinárodní šampioni exteriéru, jedna fenka mezinárodní šampionka práce, další je šampionka práce WUT. Odchovánci se stali například šampionem práce ve Finsku Maďarsku, jeden pes skončil druhý na mezinárodní barvářské soutěži WUT a je šampion práce, v Maďarsku a v Rusku žijí Interšampioni exteriéru.

Jaký servis nabízíme novým majitelům? Jsme s nimi v kontaktu?

S majiteli se snažím být v kontaktu, poradit s výcvikem případně výstavou i úpravou srsti. Jsem velmi ráda za zpětnou vazbu, když vím, jak se odchovům daří a jak se mají, a to nejen ty v ČR, ale i v zahraničí.

Náhled
stanice založena: 01.04.2001
sídlo stanice:   Praha / okr. Praha / Praha 9
registrována u: FCI (ČMKU, SKJ)
chovná plemena: Anglický setr, Jezevčík