topovat ověřit
  •  
  • vloženo: 31.08.2008
  • 577x

Artemis Gold

  • Chováme: Zlatý retrívr
Náhled

Jaké máme zásady a cíle v chovu?

Jsme malá rodinná CHS a naším cílem není odchovat kvantitu štěňat, ale cílevědomý a promyšlený odchov zdravých, krásných štěňat se správným charakterem s vrozenou chutí pro práci nejen loveckého psa. Snažíme se využívat osvědčené chovatelské postupy a vycházíme ze znalosti genetiky s ohledem na standard plemene a nepříbuznost s ohledem na zmutované nemoci. Proto v databázi K9data si zakládáme tzv. bredings testy, kde je možné zjistit do x-tého pokolení, zda bude vaše štěně pocházet z příbuzenské nebo liniové plemenitby, které my většinou neděláme.

Jakých akcí se s pejskem zúčastňujeme?

Od roku 1998 (více jak 20 let) jsme odchovali 125 jedinců GR a 24 jedinců LR, v GR máme již své dvě větve tří generací, z toho se 30 jedinců řádně uchovnilo a i se podílí na dalším chovu. Všechny naše odchovy plní roli společníků, kamarádů nebo jsou využíváni v lovu, záchranařině, v soutěžích, na výstavách, při asistenci a jiných, a mají velmi uspokojivé zdravotní výsledky. Dokonce někteří se pyšní tituly "U" - universální lovecky upotřebitelný pes (12) a INTERCHAMPION !

Jakých úspěchů jsme s pejsky dosáhli?

CHS roku 2012 a 2020

Jaký servis nabízíme novým majitelům? Jsme s nimi v kontaktu?

Na webu prezentujeme VŠECHNY naše ODCHOVY, především jejich životy. a zajišťujeme jim WEBOVOU PREZENTACI, ze které je zřejmé, že prodejem štěněte náš vztah s budoucími majiteli „našeho Artemisáčka“ nekončí. Velkou poctou pro nás je, když si páníčci našeho odchovu pořídí štěndo opakovaně, což se nám již několikrát i stalo. S páníčky jsme v kontaktu a stále doplňujeme zdravotní, výstavní a pracovní úspěchy, Zajišťujeme „chovatelský servis“ a výcvik na zkoušky OVVR a vyšší lovecké zkoušky - více sekci AKCE Každým rokem organizujeme výcvikový desetidenní pobyt Dovolená s retrieverem, pořádáme zkoušky OVVR, podzimní, vodní, všestranné zkoušky a derby. Právě pro vaše dotazy neskrýváme KONTAKTY , pyšníme se našimi odchovy a vedeme jejich databázi a odchodem štěňátka z naší chovatelské stanice se náš zájem nezmění.

Naše motto

Jméno CHS ARTEMIS GOLD - "ARTEMIDINO ZLATO" jsme zvolili podle panenské bohyně ARTEMIS - bohyně lovu, světla, ochránkyně přírody, plodnosti a měsíce. CHS Artemis Gold byla registrována především pro chov zlatých a labradorských retrieverů, kteří mají přirozené vlohy stát se ideálním loveckým psem, schopným lovit a přinášet zvěř i v nejhustším porostu. Naší první zlaťačku jsme si pořídili v roce 1998. Ale i tak vždy byli součástí naší rodiny lovečtí psi a sám chovatel vyrůstal v chovatelském prostředí v rodině, kde se chovem psů začali zabývat v roce 1971. Vzhledem k tomu, že retriever miluje vodu, nejsou pro něj práce ve vodě překážkou. Jeho hustá nepromokavá srst mu poskytuje dokonalou ochranu. Rád vyhledává a přináší všechny možné předměty. Postupně a velmi trpělivě může tyto základní instinkty přeměnit v solidní práci loveckého psa. Tato plemena byla původně chována jako lovecký pes, přinašeč. Nyní se cvičí spíše jako průvodce nevidomých, společník a pátrač po drogách, ale nejlépe se hodí k pomoci postiženým. Mnohostrannou osobnost zlatého a labradorského retrievera je možné využít ve složité úloze rodinného mazlíčka, jako výstavního nebo loveckého psa, ale bude vynikat i v soutěžích poslušnosti a agility. Je mírný, vždy dobře naladěný, inteligentní pes, který splňuje všechny nároky, poskytne více potěšení, než jste schopni mu vrátit.

Náhled
stanice založena: 22.03.2002
sídlo stanice:   Karlovarský kraj / okr. Karlovy Vary / Kyselka
registrována u: FCI (ČMKU, SKJ)
chovná plemena: Zlatý retrívr