topovat ověřit
  •  
  • vloženo: 15.11.2021
  • 216x

Jamrain

  • Chováme: Lagotto Romagnolo
Náhled

Jak, proč a kdy naše stanice vznikla?

Chovatelskou stanici Jamrain jsme zakládali podle jména naší předchozí feny Labradorského retrívra April Rain. Byla naším kamarádem. Po jejím odchodu do psího nebe byl jasnou volbou Lagot. Pro Lagotka jsme byli rozhodnuti již několik let. Viděli jsme ho na výstavě a jeho "neučesaný" a rošťácký vzhled se nám zalíbil. Na Betynku jsme čekali půl roku. Je plnohodnotným členem naší domácnosti. Naše dovolené, denní režim, zkrátka celý život se přizpůsobuje Betynce.

Proč jsme se rozhodli právě pro zvolená plemena?

Věděli jsme, že další pejsek bude Lagot. Pro Lagotka jsme byli rozhodnuti již několik let. Viděli jsme ho na výstavě a jeho "neučesaný" a rošťácký vzhled se nám zalíbil. Nelíná, srst je stvořená pro hlazení a mazlení. Na Betynku jsme čekali půl roku. Je plnohodnotným členem naší domácnosti. Naše dovolené, denní režim, zkrátka celý život se přizpůsobuje Betynce.

Jaký byl náš první pejsek? Jak jsme k němu přišli?

Aprilku jsme si pořizovali po přestěhování do rodinného domku v roce 2007. Mým dlouholetým přáním byl hnědý Labradorský retrívr. Naše rozhodnutí bylo pořídit si psa s PP. Čekali jsme několik měsíců, než se štěňata narodila v chovatelské stanici Tostadeo.

Jaké máme zásady a cíle v chovu?

Budoucí štěňátka jsou první v naší chovatelské stanici. Teprve nyní jsme se odhodlali k tak závažnému kroku. Velmi odpovědně jsme s manželem přistupovali k výběru chovného krycího psa. Chceme u tohoto málopočetného plemene podporovat jedinečná spojení tak, aby "sourozenců" po republice běhalo co nejméně. Chtěli bychom odchovat plně socializovaná, zdravá a opečovávaná štěňátka. Nabídnout je pouze odpovědným zájemcům.

Jakých akcí se s pejskem zúčastňujeme?

Výstavy vyššího typu

Jakých úspěchů jsme s pejsky dosáhli?

Čekatelka Res. CAC na speciální výstavě

Jaký servis nabízíme novým majitelům? Jsme s nimi v kontaktu?

Možnost přijet se podívat k nám i opakovaně, aby viděli, jak to u nás chodí, jak se k pejskům chováme. Výběr jména štěněte.

Naše motto

Pes kamarád a plnohodnotný člen domácnosti.

stanice založena: 10.02.2009
sídlo stanice:   Pardubický kraj / okr. Pardubice / Pardubice
registrována u: Jiné
chovná plemena: Lagotto Romagnolo