topovat ověřit

Betty - význam a původ jména

Co jméno znamená, odkud pochází a pro jakého psa je nejvhodnější

Oblíbenost jména:66x
Popularita: 22. místo
Svátek na WEBFORDOG:29.8.
Variety jména:Bet, Betoušek, Bett, Bettyna, Bettynka, Betyna, Betynka
Význam jména:"Bohyně přísahy", "Boží slib"
Pohlaví:Holčičí
Typ jména:Legrační, Elegantní, Malé plemeno, Velké plemeno, Krátké, Zdrobnělina, Biblické, Židovské

Betty je poměrně neobvyklé a je možné, že se jedná o variantu jména Bettyna či Betty, což jsou zase zkráceniny jména Elizabeth. Pojďme se podívat na několik možných historických a významových aspektů jména Betty:

  • Jméno Elizabeth pochází z hebrejského jména Elisheba, což znamená "Bohyně přísahy" nebo "Boží slib". Toto jméno bylo běžné mezi židovským obyvatelstvem a později se rozšířilo i v křesťanských komunitách.
  • Význam jména Betty může být spojen s významem jména Elizabeth, který symbolizuje slib nebo přísahu Bohu. Tímto jménem mohou rodiče vyjádřit svou víru, naději a důvěru v budoucnost svého dítěte.
  • Jméno Betty může být spojeno s určitými kulturními a náboženskými tradicemi, které respektují jména svatých nebo biblických postav. Elizabeth byla například matkou Jana Křtitele v Bibli.

A pro jakého pejska je jméno Betty podle nás vhodné?

Jméno Betty může být vhodné pro psy různých plemen, ale zvláště by se mohlo hodit pro elegantní a zdvořilé plemena, která mají nádech noblesy a tradice. Zde jsou některá plemena psů, k nimž by jméno Bettyna mohlo sedět: Pudl, Kavalír King Charles španěl nebo Afgánský chrt.

Máte-li doma pejska s tímto jménem, pošlete nám jeho fotku na email podpora@webfordog.cz a my ho zde vystavíme :-).