topovat ověřit

Fatima - význam a původ jména

Co jméno znamená, odkud pochází a pro jakého psa je nejvhodnější

Oblíbenost jména:15x
Popularita: 39. místo
Svátek na WEBFORDOG:8.5.
Variety jména:Fatimečka, Fatimka
Význam jména:"odříznutý kousek" nebo "zranění"
Pohlaví:Holčičí
Typ jména:Roztomilé, Arabské, Neobvyklé, Muslimské, Starodávné, starobylé

Psí jméno Fatima pochází z arabského jména "Fatimah", které znamená "odříznutý kousek" nebo "zranění". Toto jméno je významné v islámu, kde Fatima byla dcerou proroka Mohameda a jeho manželky Chadídže.

Fatima je uctívána jako významná postava v islámské historii a je považována za příkladného muslima.

V současné době se jméno Fatima používá po celém světě a není omezeno pouze na muslimské země. Proto se může stát, že někdo pojmenuje svého psa nebo jiné zvíře jménem Fatima bez náboženského významu.

A pro jakého pejska je jméno Fatima podle nás vhodné?

Jméno Fatima může být vhodné pro pejsky různých plemen a velikostí, protože neexistuje žádné konkrétní plemeno, pro které by bylo jméno Fatima určeno více než pro jiné.

Může být vhodné pro psy s arabským původem, jako jsou například Saluki, Arabský chrt, Sloughi nebo Faraónský pes. Tyto psy jsou v arabském světě ceněny a oblíbeny pro svou eleganci, rychlost a hbitost.

Ale také pro jiná plemena psů, jako jsou například Německý boxer, Dobrman nebo Rotvajler, kteří jsou známí svou odvahou, ochranitelským instinktem a věrností svému majiteli.

V každém případě by měl majitel zvážit charakter a chování svého psa, aby se ujistil, že jméno Fatima je pro něj vhodné.

máte-li doma pejska s tímto jménem, pošlete nám jeho fotku na email podpora@webfordog.cz a my ho zde vystavíme :-).