topovat ověřit

Barney - význam a původ jména

Co jméno znamená, odkud pochází a pro jakého psa je nejvhodnější

Oblíbenost jména:49x
Popularita: 27. místo
Svátek na WEBFORDOG:30.8.
Variety jména:Barnaby, Barnard, Barnett, Barni, Barnie, Barnim, Barny
Význam jména:"obránce", "silný jako medvěd", "syn pohodlí"
Pohlaví:Klučičí
Typ jména:Legrační, Tlustý pes, Velké plemeno, Anglické, Polské, Biblické, Hebrejské

Barney je mužské anglické jméno. Vzniklo zkrácením jména Barnard, Barnett a dalších jmen. Často se používá, jako přezdívka a jeho význam je "silný jako medvěd".

Jméno Barney může být také odvozeno od slovanského jména Barni, nebo Barnim, což znamená "obránce" a tyto formy byly dříve populární především v Polsku.

Také se uvádí, že je to zkrácenina jména Barnaby, z původně hebrejského Barnabas a znamená "syn útěchy", "syn pohodlí".

V Anglii roku 2012 bylo jméno Barney velmi populární a to hlavně kvůli tomu, že hezky zní, má krásný význam a celkově se lépe používá než jméno Barnabáš. Oproti tomu v Americe se toto jméno moc nechytlo. Důvodem je nechvalně známá postavička opilce Barnyho Gumlea z animovaného seriálu Simpsonovi a také postavička Barnyho Rubblea ze seriálu Flintstonovi.

A pro jakého pejska je jméno Barney podle nás vhodné?

Už podle významu ("obránce" a "silný jako medvěd") bychom toto jméno mohli pořídit velkému huňatému psisku, který vás za každou cenu ochrání. A pokud ne, tak alespoň svým vzezřením každého násilníka odradí. Mezi takové mohutné medvědy můžeme zařadit například plemeno Leonberger, Moskevský strážní pes, Novofundlandský pes, Středoasijský pastevecký pesBernardýn, Tibetská doga, Černý teriér, Český horský pes a podobně.

Pokud jste fanoušky Simpsonů nebo Flintstonů, tak můžete pro toto jméno zvolit nějaké komické plemeno. Mě napadá například mops, grifonek, buldog, buldoček, aj...

Pejsci jménem Barney, Barnie

Americký kokršpaněl Barnie

Máte-li doma pejska s tímto jménem, pošlete nám jeho fotku na email podpora@webfordog.cz a my ho zde vystavíme :-)