topovat ověřit

Puffy - význam a původ jména

Co jméno znamená, odkud pochází a pro jakého psa je nejvhodnější

Oblíbenost jména:21x
Popularita: 42. místo
Svátek na WEBFORDOG:18.5.
Variety jména:Paf, Paff, Paffie, Paffy, Pafie, Pafy, Puf, Puff, Puffie, Pufie, Pufy
Význam jména:"oteklý", "ješitná osoba plná pohrdání"
Pohlaví:Unisex
Typ jména:Legrační, Bílá srst, Dlouhá srst, Roztomilé, Tlustý pes, Anglické, Krátké

Puffy nebo podobné variace, jako je Pufy, Pafy, Paffy, Puffie, Paffie,Pufie, Pafie, ... je spíše holčičí jméno. Zatím, co Puff, Puf, Paff, Paf, ... se hodí více na kluka.

Jméno Puffy (a jeho variace) má původ v anglickém jazyce a jeho význam se překládá jako "oteklý", "nadýchaný", "načechraný", nebo se spojuje s ješitnou osobou plnou pohrdání.

A pro jakéhopak pejska je jméno Puffy podle nás vhodné?

Možností máme opět několik...

Budeme-li se držet ne moc hezkého významu "oteklý", tak takto můžeme pojmenovat obtloustlého psíka. Ovšem ve štěněcím věku nemůžeme předem vědět, jestli bude pejsek v dospělosti boubelka. A v žádném případě nedoporučujeme kvůli jménu pejska přejídat! Obezita je pro psy stejně nebezpečná, jako pro lidi. Nicméně, zde je pár příkladů plemen, která otekle nebo nafoukle alespoň působí: Anglický buldogBoerboel - búrský buldokBullmastifBulteriérMops, Šarpej, Španělský mastin, ...

Dalším a tentokrát krásným významem je "nadýchaný", "načechraný". Toto jméno se skvěle hodí k načechraným psíkům, ideálně v bílé obláčkové barvě. Můžete volit mezi "kabelkovou" velikostí (např.: BišonekBoloňský psíkCoton de TulearHavanský psík,...) nebo mezi střední až obrovskou velikostí (např.: Bearded kolieBernský salašnický pes, Briard, Čau-čauJaponský špic, Samojed, atd.) . V tomto případě máme opravdu velký výběr. 

Další možností, jak pojmenovat svého psa Puffy je mít silně ješitného psa, který vámi na první pohled pohrdá. Vybíráte-li si štěně, určitě volte takové, které je z vás nadšené. Líbí-li se vám ale právě takové, které si vás nevšímá, máte ideálního adepta pro jméno Puffy, Puff. :-)

Pejsci jménem Puffy

Psí jméno Puff v psím kalendáři na WEBFORDOG

Máte-li doma pejska s tímto jménem, pošlete nám jeho fotku na email podpora@webfordog.cz a my ho zde vystavíme :-)