topovat ověřit

Jdeme k veterináři se štěnětem i starším psem

  • Jak probíhá návštěva u veterinárního lékaře?
100%

Návštěvě veterinárního lékaře se nevyhnete, a proto byste jeho výběru měli věnovat dostatek pozornosti ještě před pořízením štěněte. Veterinář by od vás neměl být příliš vzdálen, abyste byli schopni k němu dojet nebo dojít za krátký čas. Důležitý je samozřejmě jeho přístup ke zvířatům a jedním z rozhodujících faktorů může být i to, zda slouží pohotovost na telefonu či nikoliv.

Ve štěněcím věku navštěvujete veterináře častěji, než pejsek dostane veškerá očkování. Pokud není váš pes nijak nemocný, nebo se mu nestane úraz, tak obvykle chodíte na prohlídku v dospělosti jen jednou ročně, kdy také dochází k pravidelnému přeočkování. Na návštěvu veterináře je vhodné se objednat, i když je čas samozřejmě orientační, protože mohou ošetřovat nějaký vážný případ, tak víte, že nebudete v čekárně zbytečně čekat. A většina psů nesnáší dobu strávenou u veterináře moc dobře.

V čekárně si vždy vyberte takové místo, aby vašeho psa neobtěžoval jiný pacient a samozřejmě kroťte svého psa natolik, aby neotravoval jiné. Pokud to tam snáší velmi špatně, tak můžete chodit ve dvou, kdy jeden čeká a druhý je psem venku či v autě a pak jde rovnou do ordinace. Připravit si můžete pamlsky, ale většinou je psi ve stresu odmítají. 

Jak jste na tom s chozením k veterináři vy? Má váš pes problém překročit práh ordinace, nebo je to kliďas a je v pohodě? Pochlubte se nám do komentáře.

zhlédnuto: 1 441x

Budeme rádi, když toto video ohodnotíte :-)

100%

Co Vás zaujalo? Chybí Vám zde něco?
Napište komentář...