topovat ověřit

Jak naučit psa poslouchat i na volno

  • Poslušnost i bez vodítka
80%

Vodítko byste neměli brát jako nutné zlo, ale jako dobrého kamaráda, který vám může hodně pomoci, podobný přístup by k němu mohl mít i váš pejsek, není to nic za trest. 

Pokud váš pes ovládá nějaké triky nebo povely, ale na volno vás neposlouchá, tak začněte pomalu a hlavně doma. Připněte ho na vodítko, které klidně nechte volně na zemi a trénujte. Pak ho odepněte a pokračujte. To samé zopakujte i venku a nezapomeňte si vzít pamlsky. 

Hlavním problémem poslušnosti venku a bez vodítka je mnoho lákadel z vnějšího prostředí, i na to se můžete připravit. Opět začněte doma. Trénujte a na zem hoďte nelákavé pamlsky nebo hračku a postupně přidávejte oblíbenější věci. Pes by si jich neměl všímat a věnovat pozornost jenom vám. 

Záleží také na prostředí, kde cvičíte, proto vždy začínejte doma, kde to zná. Potom se můžete přesouvat i na cizí místa. 

Nezapomeňte psa naučit jasný povel, že ho propouštíte z vodítka, aby si nemyslel, že se může rozběhnout, jakmile klapne karabinka. Povel volno neříkejte přehnaně nadšeně, jakoby to byla veliká odměna, když se může váš pes rozeběhnout od vás. 

Jak je na tom s posloucháním venku a bez vodítka váš pes? Máte nějaké zaručené tipy? Napište nám je do komentáře.

zhlédnuto: 3 382x

Budeme rádi, když toto video ohodnotíte :-)

80%

Co Vás zaujalo? Chybí Vám zde něco?
Napište komentář...