Čas na koupel
Tak tohle zná určitě každý pejskař. Raz za čas nastane doba, kdy je nutné svého psího parťáka okoupat. Jenže, ono to nějak nejde... A kde se vlastně stala chyba? Jak správně pejska okoupat, aby z mytí neměl trauma? Existuje spoustu pravidel, která je potřeba dodržovat. My si vypíchneme alespoň ta nejzákladnější.
1) Před koupáním pejska vykartáčujte
Ne jen, že vyčesáním odstraníte přebytečné chlupy a nečistoty, které vám mohou ucpat odtok, ale také česáním psa uvedete do relaxu. Psi si většinou česání užívají a berou ho, jako příjemnou odměnu.
2) Dbejte na správnou teplotu vody
Voda nesmí být ani studená, ani příliš teplá. Než psa do vody položíte nebo než použijete sprchu, nejdříve zkuste teplotu vody předloktím. Ideální teplota je tělová - vodu necítíte hřát ani chladit.
3) Nepouštějte silný proud vody
Všechny zvuky, které se při koupání odehrávají mohou psa stresovat. Tekoucí voda, bublání, šumění, bouchání, cinkání, ... to vše pejsek vnímá. Mluvte na něj vlídně a proud vody nechte stékat po vaši ruce tak, aby byla sprcha pro pejska příjemná.
4) Motivujte svého pejska
Snažte se dělat vše tak, aby koupání bylo pro pejska příjemné. Po celé procedůře ho pochvalte a nabídněte mu nějaký pamlsek. Pokud si bude pamatovat, že na konci nepříjemného koupání dostal odměnu, bude se na další koupel více těšit :-)
5) Zvykejte pejska na koupání od štěněcího věku
Je důležité, aby koupání bylo pravidelné. Pokud budete zvykat na koupání už malé štěňátko, mnohonásobně se vám to vrátí. Každý pejsek potřebuje koupání jindy a však ideální interval je jednou měsíčně.
A jak jste na tom s koupáním vašich pejsanů vy? Napište nám do komentu pod článkem nebo nám pošlete fotku či video, jak si vaši parťáci užívají koupel :-)
zhlédnuto: 2 475x