topovat ověřit

Je československý vlčák plemeno pro vás?

  • Pořízení československého vlčáka: pro a proti
100%

Pořízení psa je velká věc pro celou rodinu a rozhodně byste měli zvážit veškerá pro a proti. Pokud obdivujete československého vlčáka, tak si pusťte toto video, protože vás může překvapit i zaskočit, co se dozvíte.

Československý vlčák je jedno z našich národních plemen, ale patronát má Slovensko. Mnozí si ho budou spojovat s německým ovčákem a očekávat dokonalou poslušnost, tady ale pozor! ČSV nemá jednoduchou povahu, takže není vhodný pro každého. 

A jaká jsou negativa tohoto plemene? Dospělí jedinci se nesnáší se stejným pohlavím. Je nutné mít svého psa mezi ostatními vždy pod kontrolou. Dále nemá rád samotu, může ničit nábytek a taky vyje, takže můžete mít problém se sousedy. Výcvik ČSV je v porovnání s jinými plemeny obtížnější, jsou velmi inteligentní, ale nesnáší opakování a potřebují správnou motivaci a hlavně trpělivost na straně páníčka. Již od štěněčího věku je potřeba regulovat vrčení a kousání. Při línání počítejte se spoustou chlupů, které budou úplně všude. Na procházkách si dejte pozor na silný lovecký pud.

Aby to nebyly pouze zápory, tak se nyní podíváme i na klady plemene. ČSV je velmi chytrý. Je velice aktivní, je to ideální společník na dlouhé túry či dog trekking. Díky husté podsadě může bydlet venku, protože srst ho ochrání proti vnějším vlivům. Dokonce může bydlet i v bytě, ale pouze za předpokladu, že uspokojíte jeho potřebu pohybu. Tak snad jsme vás moc neodradili.

Jste hrdými majiteli československého vlčáka? Pochlubte se nám vašimi zkušenostmi či fotkami do komentáře.

zhlédnuto: 1 469x

Budeme rádi, když toto video ohodnotíte :-)

100%

Co Vás zaujalo? Chybí Vám zde něco?
Napište komentář...