topovat ověřit

Česká národní plemena psů

  • Česká psí plemena
80%

Česká republika se může pyšnit 7 národními plemeny a o jedno z nich se dělíme se slovenskými sousedy. Patří tam český fousek, pražský krysařík, český horský pes, český strakatý pes, chodský pes, český teriér a československý vlčák. Ve videu se více dozvíte právě o českém teriérovi, chodském psovi a československém vlčákovi.

Český teriér je naše první plemeno, které bylo uznáno Mezinárodní kynologickou federací. Vyšlechtil ho pan František Horák. Jedná se o lovecké plemeno, které je myslivci velmi oblíbené, ale v dnešní době slouží i jako společník. Je to klidné plemeno, které je k cizím lidem rezervované. Je velmi inteligentní a má velkou chuť k jídlu. 

Chodský pes pomáhal Chodům střežit hranice a je známý z Psohlavců. Je to všestranně využitelný pes. Kromě pasení zvládá i oblíbené sporty jako je agility, dog dancing, dog frisbee, poslušnost a další. Záleží opravdu na konkrétním jedinci a jeho majiteli, co je bude bavit.

Československý vlčák patří k tzv. vlčím plemenům a vznikl křížením vlka a německého ovčáka. Povahově to není jednoduché plemeno, protože tam zůstalo něco právě z toho vlka. Vlčák není slepě poslušný a je zvyklý jednat sám. Typické je vlkošedé zbarvení. Přestože plemeno bylo vyšlechtěno v bývalém Československu, tak v dnešní době má nad ním patronát Slovensko. 

Českým národním plemenům jsme již věnovali i článek, takže pokud vás tato tematika zajímá, můžete se podívat tady

Máte sami zkušenost s českými národními plemeny, nebo se teprve chystáte si psa z této skupiny pořídit? Napište nám, nebo vložte fotku do komentářů.

zhlédnuto: 2 409x

Budeme rádi, když toto video ohodnotíte :-)

80%

Co Vás zaujalo? Chybí Vám zde něco?
Napište komentář...