topovat ověřit

Odmítání jídla od cizích lidí

  • Jak naučit psa, aby si nebral jídlo od cizích
100%

Obdivujete, jak někteří psi odmítnou jídlo od cizího člověka a nebo bez povšimnutí projdou kolem salámu pohozeného v parku? Je velice užitečné toto psa naučit, protože nikdy nevíte, zda není jídlo třeba otrávené. Navíc pojídání různých drobků v parku může způsobit i zažívací problémy.

Lámete si hlavu s tím, jak to psa naučit? Podívejte se na toto video. Potřebovat budete dvojí druh pamlsků, a to nějaké méně oblíbené a pak ty, po kterých se pejsek může utlouct. S nácvikem začněte doma v klidu. Před psa na zem položte méně chutný mlsek a zakrývejte ho rukou plus přidávejte povel (např. neber). V případě, že se k němu pejsek snaží dostat, vždy ho pohotově zakryjte rukou. Pokud si dobroty nevšímá, hodně jej pochvalte a odměňte jeho oblíbenou dobrůtkou. Rychle pochopí, že když si nevezme, dostane o to lepší. 

Základem je tedy naučit psa, aby si nebral jídlo ze země a pak můžete přejít na učení povelu nebrat si jídlo od cizích lidí. Metoda učení je stejná, akorát pamlsek nedáváte na zem, ale psovi ho nabízí člověk, budete tedy potřebovat ještě pomocníka. 

Naučit psa, aby nesbíral náhodné dobrůtky ze země a nebral si jídlo od cizích lidí, je velmi užitečné. Zkoušeli jste takový povel? Dokáže váš pes pamlsky odmítnout? Napište nám do komentáře. 

zhlédnuto: 2 723x

Budeme rádi, když toto video ohodnotíte :-)

100%

Co Vás zaujalo? Chybí Vám zde něco?
Napište komentář...