topovat ověřit

10 nejnebezpečnějších plemen

  • Seznam plemen, která mohou být nebezpečná
80%

Koukněte na 10 plemen, která při špatné výchově mohou ohrozit člověka.

Co uvidíte ve videu

10. Bojový pes Cordoba (0:30 - 1:00)

Bojový pes Cordoba je již vyhynulé plemeno. Byl vyšlechtěn v Argentině a sloužil k usmrcení kořisti i jako hlídací pes.
Více se o psu dozvíte ve videu "Pět psích plemen, která již vymřela"
Jiné názvy: Cordobský pes, Perro de Pelea, Cordoba Dog, bojový pes Cordoba

9. Středoasijský pastevecký pes (Alabai) 1:00 1:26

Středoasiat není psem pro každého, má velmi silný ochranářský pud. Jeho původním určením byla ochrana stád před predátory, jako jsou vlci, lišky, medvědi. A proto je v dnešní době hojně využíván jako strážce větších objektů nebo hlídač u rodinného domu.
Jiné názvy: Alabai, Alabaj, Central Asian Shepherd, Turkménský alabaj

8. Boxer 1:26 - 1:47

Dnes je boxer velice přátelské plemeno, ale vždy tak tomu nebylo. Pochází z plemene, kterému se říkalo "bullenbeisser" (česky býkohryz), který při lovu zadržel silným úchopem zvěř (především medvědy a prasata) až do příchodu lovce. Tito psi sloužili také jako drsní poháněči neposlušného dobytka. Výskokem na jejich krk a způsobením značné bolesti je přiměli k pohybu.
Jiné názvy: Německý boxer, German Boxer

7. Argentinská doga 1:47 - 2:10

Zakladatelem plemene byl argentinský lékař Antonio Nores Martinez. Argentinská doga má předky v bojových plemenech, jako jsou boxeři, mastifové, buldoci a bulteriéři. Sloužila, jako strážný pes na amerických plantáží, kde hlídala otroky. Dokáže zabít dokonce i pumu. V některých státech je pro svou povahu bojového plemena zakázaná.
Jiné názvy: Argentinian Mastiff

6. Brazilská fila 2:10 - 2:35

Vznikla kombinací bloodhounda a mastifa.
Sloužila k hlídání usedlostí a na plantážích hlídala otroky. Slovo "fila" znamená v portugalštině doslova "zadržet, uchopit". Tak i přistupovala k utíkajícím otrokům, které zdatně vystopovala, zakousla se do krku a nepustila do té doby, než přišel farmář. V některých zemí je označována za bojové plemeno a tak je jeho chov zakázán.
Jiný název: Brazilian mastiff

5. Gull Terrier 2:35 - 2:57

Česky: gullský teriér nebo pákistánský bullterér je vzácné Pákistánské plemeno využívané pro psí zápasy, lov a hlídání. Jeho blízkým příbuzným je anglický bulteriér, o kterém se dokonce mluví, že je jeho přímým předkem. V době Britského impéria totiž byli do tehdejší Indie přivážení angličtí pitbulteriéři, kteří byli místními velmi v oblibě. Ti však bulteriéra křížili s místními psi a tak se jim podařilo vyšlechtit pákistánského bulteriéra nebo-li gullského teriéra, kterému se také říkalo indický bulteriér.
Jiné názvy: Gullský teriér, Pákistánský bulteriér, Indický bulteriér

4. Americký stafordšírský teriér 2:57 - 3:19

V polovině 18. století byly v Anglii velmi populární zápasy psů nejen mezi sebou, ale také s o poznání většími zvířaty, s býky a medvědy. Stafordšírský bulteriér se ukázal v těchto bojích jako velmi schopný. Koncem 18. století a během prvních tří desetiletí zažívaly psí zápasy v Anglii doslova zlaté časy.
Jiné názvy: Amstaf, Stafford

3. Bullterier 3:19 -3:40

Bullteriér je další bojové plemeno, které bylo vyšlechtěno v 19. století. V době, kdy Anglie oficiálně zakázala psí zápasy, se tato aktivita přesunula do ilegality. Zatímco dříve byly atraktivní zápasy psů s býky a jinými objemnými zvířaty, nyní se museli fanoušci spokojit s podívanou v menším měřítku, která se mohla bez problémů odehrávat v dostatečně zapadlých interiérech. Do improvizované arény vypouštěli krysy, které měl pes za úkol zneškodnit v rekordním čase. Jenže robustní bojová plemena byla pro tento úkol nepraktická a tak vznikl malý bulteriér.
Jiné názvy: Bulteriér, Anglický bulteriér

2. Tosa inu 3:40 - 4:06

Tosa inu je robustní, obrovské bojové plemeno, pocházející z Japonska.
V období mezi 17. až 18. stoletím byl využíván na psí sumo zápasy. V 19. století byl velmi oblíbený mezi japonskými samuraji a když v roce 1910 byly psí zápasy zakázány, jeho populace klesla. Neprospěla mu ani 2. světová válka, kdy plemeno málem vymřelo.
Tosa inu vznikl křížením shikuko-ken se západními psi, jako je např.: buldok, mastif, německá doga a nejspíše i německý ohař.
Jiné názvy: Tosa inu, Japonský mastif, Tosa, Tosa dog

1. Pitbull 3:40 - 4:30

Bojové plemeno, které vzniklo v 19. století na území USA. Chov amerického pitbulteriéra je zakázán v řadě států.
Jelikož od roku 1835 byly v Anglii zakázány psí zápasy, tato aktivita byla přesunuta do Ameriky, kde byla zakázána až v roce 1900.
Velký irský hladomor, který započal v roce 1845 způsobil obrovskou imigraci Irů do USA, kteří s sebou přivezli i své bojové psy. Tito psi byly využívání k ochraně stád dobytka, a z praktických důvodů bylo vyvinuto úsilí o zvětšení jejich velikosti. Tímto způsobem byl postupně vyšlechtěn dnešní americký pitbulteriér.
Plemeno není dosud oficiálně uznáno ze strany FCI a i v dnešní době existují poměrně velké exteriérové rozdíly mezi jednotlivými zástupci plemene
Jiné názvy: Americký pitbulteriér, American Pit Bull Terrier

 

Preferujete bojová plemena? Co si myslíte o jejich povaze? Mají se jich lidé bát? Podělte se s námi o vaše zkušenosti.

zhlédnuto: 3 639x

Budeme rádi, když toto video ohodnotíte :-)

80%

Co Vás zaujalo? Chybí Vám zde něco?
Napište komentář...