topovat ověřit

Zajímavosti o psech, které většina lidí netuší

  • Co nevíte o psech?
100%

Zajímavosti nejen ze psí anatomie, ve videu se dozvíte několik faktů a myslíme, že o mnohých jste neměli ani tušení. Tak schválně, víte, proč mají psi natržené ucho, nebo že chodí po špičkách? Ne? Pusťte si toto video.

"Natržené ucho" je přizpůsobený ušní lalůček, v tomto místě není chrupavka, aby se ucho nelámalo. Slouží k tomu, aby pes mohl ucho pohodlně sklopit. 

Víte, že pes vlastně chodí po špičkách? Pokud se podíváte na anatomii, tak zjistíte, že zápěstí i pata je nad zemí, takže přeneseně můžeme říct, že psi chodí po špičkách. 

Pes má na předních tlapkách pět prstů, ale polštářků má více, a to konkrétně 7. I další zajímavost se týká tlapek. Na předních packách je pátý prst jakoby navíc, ale má více funkcí, než se na první pohled může zdát – pomáhá při rychlém zatáčení při běhu a lovu i při držení potravy.

Asi všichni známe, že když se pes vzdává, tak se otočí na záda a ukáže břicho, ale proč? Je to nejzranitelnější část těla, protože orgány nejsou ničím chráneny. Pokud třeba spí na zádech, znamená to, že svým páníčkům naprosto důvěřuje. A víte, že psi nemají rádi hlazení po hlavě? Je to pro ně projev nadřazenosti. 

Dozvěděli jste se ve videu něco nového? Znáte sami podobnou zajímavost? Pochlubte se nám s ní do komentáře.

Co uvidíte ve videu

1. Natržené ucho

2. Chůze po špičkách

3. Polštářky na tlapkách

4. Pátý prst na předních končetinách

5. Nejzranitelnější část těla 

6. Hlazení po hlavě

zhlédnuto: 834x

Budeme rádi, když toto video ohodnotíte :-)

100%

Co Vás zaujalo? Chybí Vám zde něco?
Napište komentář...