topovat ověřit

Vše o malých plemenech

  • Malá plemena psů: vše, co je dobré vědět
100%

Psy můžeme rozlišovat hned z několika pohledů. Víte například, že Mezinárodní kynologická federace rozděluje psí plemena celkem do deseti skupin? A to podle různých specifických rysů, plemen a zaměření. Najdeme tam ovčácká plemena, ohaře, chrty, ale i společenská plemena. Dále můžeme psy rozlišovat podle velikosti, právě na malá, velká a střední plemena.

Ve videu se zaměřují na specifika malých plemen. Mají mnoho výhod, díky velikosti se hodí i do nejmenších bytů, dá se s nimi snadno cestovat a klidnější psi, kteří nejsou tak nároční na pohyb, jsou vhodní i pro seniory. Velkým benefitem je to, že malá plemena jsou dlouhověká. 

Přestože jsou tito pejsci malí, tak energie mají dost, jsou inteligentní a samozřejmě potřebují alespoň základní výcvik, stejně jako každý jiný pes. S dětmi vychází dobře, ale je potřeba je hlídat i z toho důvodu, aby jim třeba děti nechtěně neublížily. 

Jako příklad malých plemen se ve videu uvádí jezevčík, border teriér, jack russell teriér, parson russell teriér a čivava. Jsou také stručně představena. 

Máte doma malé plemeno a rádi byste k videu něco dodali? Napište nám do komentáře.

zhlédnuto: 2 676x

Budeme rádi, když toto video ohodnotíte :-)

100%

Co Vás zaujalo? Chybí Vám zde něco?
Napište komentář...